מהו המפ (Hamp)?

Hamp?

כולם תמיד שומעים או אומרים את המילה המפ (Hemp), אבל לא להרבה זה אומר משהו.
אז החלטנו לפרט לכם בקצרה מה זה החומר גלם הזה שממנו אנחנו מייצרים את הניירות גלגול שלנו

המפ הוא צמח המגיע ממשפחת הקנאביס והרבה מאוד מדינות עדין רואות את הצמח הזה כלא חוקי, אך הרבה מהמדינות האלה גם מגדלות אותו בשל הצורך התעשייתי שיש למצח.
מהמפ אפשר להכין לא רק ניירות גלגול אלא הצמח מיועד לפחות לכמה עשרות אלפים של מוצרים בניהם : ביגוד, נייר, דלק וכו'.
עכשיו אתם בטח שואלים למה שזה לא יהיה חוקי במדינות הוא בסך הכל ממשפחת הקנאביס, אז כן הצמח הזה הוא ממשפחת הקנאביס ובגלל שיש בתכו THC(אחוז מאוד נמוך-יותר נמוך מ0.5%), המדינות אינם מאפשרות גידול שלו או החזקה שלו.
הצמח המפ ידוע בעל צמח עם סיבים מאוד ארוכים, חזקים וגמישים והמוצרים שעשויים ממנו מחזיקים לאורך שנים ארוכות מה שהופך את הצמח לנורא פופלרי לצורך התעשייתי .

Hamp

קצת היסטוריה על הצמח- הצמח מוכר כבר מהמאה ה12 והמדינה הראשונה שהתחילה שימוש מסיבי בו זאת כמובן סין- בירת העולם התעשייתי. סין לקחה את זה למקומות נורא טובים מבחינת הניירות גלגול וכיום הם מייצרים את הניירות לכל העולם גם בגלל כמות הצמח שהם מגדלים וגם בגלל האיכות שלו.למה כולם בעד ייצור ניירות המפ ? אז בגדול הגידול של הצמח המפ אינו דורש הרבה חוץ ממים ושמש, נורא פשוט לגידול וטבעי לגמרי. אין צורך להשתמש בכימיקלים מסויים כמו שמשתמשים בהרבה מאוד צמחים אחרים כגון קנאביס, בגלל זה אנחנו בעד ייצור ניירות טביעים לגמרי לעישון נקי יותר .